Co bude v roce 2022

Martin Petr

Nově byl upraven počet letek pro střelivo, kdy u šípů byl snížen požadovaný počet letek na 2. Významnou změnou je také omezení počtu výzbroje na bojovníka, které může přinést ke kontrole zbraní. Toto opatření je přijato pro urychlení kontroly zbraní v návaznosti na vysoký počet účastníků a velkou vytíženost hodnotících komisí v nejexponovanější časy.

Ze změn učiněných v minulých letech bychom chtěli připomenout omezení velikosti štítů pro menší bojovníky spolu s povinností nosit se štítem pokrývku hlavy. Tento rok prozatím nedojde ke zpřísnění nároků na typ pokrývky, avšak v dlouhodobém horizontu budeme směřovat k vyšším bezpečnostním standardům (batvat, kroužková kukla, funkční helma atp.), a proto prosíme, abyste s tímto počítali při Vašem dlouhodobém kostýmním plánování. Upozorňujeme, že kapuce nebo kápě nebude uznávána jako pokrývka hlavy pro tento účel.

Další změnou, která nás již nějaký ten rok provází, je omezení zásahových ploch pro šípy, šipky a bodné zbraně. Toto připomínáme s ohledem na skutečnost, že mnoho lidí tuto změnu stále nezaregistrovalo. Více informací naleznete v pravidlech.

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.