Novinky pro ročník 2023

Martin Petr

V letošním ročníku nás čeká několik výrazných změn především v oblasti kostýmů a zbrojí. Dojde také k avizovanému zpřísnění ochrany hlavy při využití štítu a i k úpravám podmínek nutnosti společného užití.

Kostýmy a zbroje prošly zevrubnou „obnovou“, přičemž cílem bylo co nejvíce osamostatnit tyto dvě kategorie a pokud možno je co nejkonkrétněji specifikovat. Co se kostýmů týče, zde je jakákoliv kvalifikace konkrétních požadavků značně obtížná, neboť zde hraje velkou roli estetika a dojem a rozhodnutí je tradičně hůře předvídatelné v hraničních případech.

Velmi zjednodušeně řečeno (základem samozřejmě kvalitně zpracované prvky): košile (1 život); košile + kalhoty (2 životy); košile + kalhoty + boty (3 životy). Nabízíme také možnost předběžného zhodnocení kostýmu elektronickou cestou a bude-li to v našich časových možnostech i nějaké tipy a názory. Kontaktuje nás na e-mailu organizatori@rrlarp.cz. Dále můžete využít inspiromat, kde budete moci nahlédnout do mysli porotce při hodnocení konkrétních případů. Třeba zde naleznete pohled zrovna na Vámi řešenou otázku.

Hodnocení zbrojí bude o poznání „hmatatelnější“. V pravidlech jsou uvedeny jednotlivé prvky, kdy každý prvek má určitou bodovou hodnotou. K zisku 1 nebo 2 bonusových životů je potřeba zkombinovat příslušný počet libovolných prvků. I v těchto případech nás můžete kontaktovat ohledně hodnocení a dalších dotazů.

Druhou oblastí změn je ochrana hlavy při boji se štítem. Po dvou letech zpřísňujeme požadavky na povinnou ochranu hlavy při využívání štítu, a to na funkční ochranu – záměrně se nejedná o zcela konkrétní pojem, neboť dáváme prostor Vaší tvůrčí aktivitě. Ideálním řešením je železná helma, účelu by však mohla posloužit i kroužková kukla či batvat.

Opatření je realizováno z důvodu vysoce pravděpodobné účasti ve štítových hradbách a tedy vyššího rizika zranění hlavy. S tím souvisí nová úprava pravidel, kdy tato funkční ochrana hlavy nebude vyžadována u štítu do rozměru 50×40 cm nebo průměru 50 cm (nikoliv náhodou maximální „dětská míra“). Pokud si stále nejste jisti, zda-li bude Vaše řešení dostatečné, můžete opět kontaktovat organizační tým.

Co se týče kopí, tak tento rok nedojde k žádnému omezení. Stav věci zůstává ve stavu pozorování jako v minulých ročnících.

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.