Táborová základna Křídla

Táborová základna se nachází u obce Křídla u Nového Města na Moravě a odráží přesně to, co si představíte, když hledáte ideální místo v náruči přírody. Nabízí nespočet možností pro dobrodružství, zábavu a objevování a je proto ideálním místem pro pořádání letních táborů a výcvikových programů pro děti a mládež. GPS souřadnice jsou 49.534155, 16.139884.

Základna disponuje maximální kapacitou 60 dětí + vedoucí. Pro ubytování jsou k dispozici 10x stany typu Sahara, 1x stan typu Zubřík, 5x tee-pee a srub s kapacitou pro 15 osob. Pro stravování a přípravu jídel slouží největší stavba táborové základny. V jedné části se nachází kuchyně, která je kompletně vybavena veškerým potřebným zařízením, které umožňuje efektivní a pohodlnou přípravu jídel pro účastníky tábora. V druhé části se nachází prostorná jídelna, která poskytuje dostatečný prostor pro pohodlné stravování či společný program například při nepřízni počasí. Voda je získávána z nedaleké studánky a je navedena přímo do kuchyně, což zajišťuje bezproblémový přístup k pitné vodě.

K dispozici je také umývárna s vojenskou sprchou. I zde je navedena pitná voda ze studánky. Když venku prší nebo je chladno, srub je rovněž ideálním místem pro pořádání skvělých programů a aktivit. A co teprve možnost koupat se přímo v základně v malém rybníku! To je příslib radosti a osvěžení v teplých letních dnech. Děti si budou užívat skákání do vody, plavání a vodní hry. Když budou unavení z všech aktivit, mohou si odpočinout u rybníka a prožívat nezapomenutelné chvíle s kamarády.

Jedním z charakteristických prvků této základny je absence elektřiny, což umožňuje účastníkům prožít táborový pobyt v autentickém a přírodním prostředí. Pokud je však potřeba elektřinu využít pro určité aktivity nebo vybavení, je možné si zapůjčit centrálu. Důležité je také vzít v úvahu, že v případě dlouhodobě deštivého počasí se může zhoršit přístup k tábořišti. Je vhodné, aby organizátoři akcí měli k dispozici terénní auto.

Táborová základna Křídla nabízí bohaté možnosti pro nezapomenutelné táborové zážitky, spojené s přírodou a venkovským prostředím. Je to místo, kde děti zažijí něco jedinečného a zanechají zde své srdce, které bude navždy propojeno s tímto krásným kouskem přírody.

HTML galerie Zonerama

Jak k nám

autem od Brna – po rychlostní komunikaci č. 43 na Kuřim, odtud dál po silnici č. 385 přes Tišnov, Zvole až do Křídel
autem od Prahy – po dálnici D1 sjedete na exitu 119 u Velkého Beranova a dál po silnici č. 353 na Žďár nad Sázavou; poté budete pokračovat po silnici č. 19 přes Nové Město na Moravě, za kterým odbočíte na silnici č. 385 až do Křídel

  • V obou případech je to z Křídel na tábořiště pěšky asi 2 km. Auto je možné nechat zaparkované podél hlavní cesty mezi kapličkou a autobusovou zastávkou.
  • Cesta na tábořiště autem je na vlastní nebezpečí. Byť se dá cesta projet, tak je na ní kamení a výmoly. V případě vytrvalého a dlouhodobějšího deště hrozí i zapadnutí.

autobusem od Olomouce/Boskovic/Bystřice n. P. – vystoupíte na zastávce Olešná na Moravě
autobusem od Brna/Tišnova – vystoupíte na zastávce v Křídlech
autobusem od Prahy/Žďáru nad Sázavou (s možným přestupem v Novém Městě na Moravě) – můžete vystoupit na zastávce Olešná na Moravě (směr Bystřice n. P.) nebo Křídla (směr Zvole/Brno)

  • Ve všech případech je to do základny cca 2 km.
  • Některé dálkové spoje v obcích nestaví, nutno zjistit předem – idos.cz.

vlakem od Brna – přestup v Tišnově na osobní vlak do Žďáru nad Sázavou
vlakem od Prahy – přestup ve Žďáru nad Sázavou na osobní vlak do Tišnova

  • V obou případech vystoupíte na zastávce Olešná na Moravě a odtud pěšky asi 4 km do základny.

Cena

  • tábořiště: 1800 Kč/den
  • pronájem srubu v průběhu roku: 1000 Kč/den

Poptat pronájem

Táborová základna

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.