Výlet do Brna – Vida!

Jana Pečenková

V sobotu 19. listopadu podnikla naše hlídka celodenní výpravu do jihomoravské metropole – tedy do Brna. Cílem výpravy bylo především potrénovat svoji šedou kůru mozkovou a dovědět se něco nového. Vynikajícím místem pro takovýto plán je zábavní vědecký park VIDA!. Zabavili se tu opravdu všichni.

Některé uchvátilo programování robotů, další si vyzkoušeli práci pokladních v supermarketu, nebo vyrobili mlhu či tornádo. Naši odvážlivci také jistě nezapomenou, jak příjemný byl letecký 3G simulátor. Dokonce zde byla i maketa našeho ježka v kleci a Tleskačova létajícího kola. Vyžití našli i nejmladší účastníci zájezdu. Například ve vysoké šplhací věži nebo v opravdovém autě, kde se bez omezení mohly mačkat jakékoliv čudlíky. Mozkové závity dostaly co proto, a tak není divu, že se brzy dostavila únava a hlavně hlad.

Navzdory všem zásadám jsme s nadšením navštívili místní McDonald, kde jedni pojedli své svačiny a druzí hranolky. Dva naši svěřenci nepochopitelně, avšak nutně, museli vyhledat nedaleké KFC z důvodu podivného přesvědčení o kvalitnějším masu, nebo co… Posilněni dobrým jídlem jsme poslední hodinu a půl času věnovali procházce po centru města a nákupům. Největší úspěch slavila asi hračkárna Sparkys.

Zpáteční cesta vlakem byla veselá a utekla daleko rychleji než cesta tam. Všichni rodiče nás již vzorně nastoupeni čekali v nádražní hale. Děti jsme jim vrátili bez újmy, víceméně spokojené, a všechny, a tak snad můžeme očekávat, že se potkáme i příště na další výpravě.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.