Bitva o Středozem 2014

Martin Petr

Píše se rok 2014 druhého věku středozemského a na třetí ročník „světoznámého“ larpu Bitvy o Středozem opět přitáhla vojska lidí, trpaslíků, elfů, skřetů a horalů. Každý měl jediný cíl. Užít si následující tři dny lítých bojů a úžasné atmosféry. Vše ve kvalitou proslulém, mlékem a medem oplývajícím, okouzlujícím areálu křídelské táborové základny.

Zatímco někteří dosud čekali, zda jim projdou zbraně, se kterými cvičili celý rok, a jak odborná porota zhodnotí do detailů promyšlený dlouho po nocích dolaďovaný kostým, jiní už probouzeli svého bojového ducha vzájemnými souboji na život a na smrt v aréně. Na večer už byl připraven tradiční program, který duchovně každého posilnil bez rozdílu národnosti.

A byl večer a bylo jitro, den druhý. Tento den se konaly největší boje a shromažďovaly hlavní částky pro nákup žoldáků. Po vydatné snídani se národy vypravily na tažení. Putovaly, putovaly, bojovaly a zase putovaly… Tažení a veškeré půtky ukončil zvuk šófaru rozléhající se krajinou. Pochody a boji znavené armády konečně čekal oběd.

Odpoledne nás čekalo dobývání pevností. Armádě skřetů se záhy podařilo získat vlajku lidí a poté ji urputně bránili na svém hradě na kopci. Armády lidí, trapaslíků a elfů se následně spojili a pěkně dávali pocítit především horalům, že není radno si s nimi zahrávat. Po urputných obléhacích i obranných bojích čekala na všechny zasloužená večeře. A rovnou stylově v podobě prasete.

Naplněným žaludkem však vše neskončilo. Následoval večerní program a hlavně shlédnutí pečlivě připravené, dlouho očekávané Gandalfovy show, která uchvátila nejednoho bojovníka. Zdálo by se, že dneska bylo už všeho dost, avšak přece tu bylo ještě jedno dobrodružství, které si nenechali ujít jen ti nejudatnější válečníci. Noční výprava do Hory za účelem poražení Padlých bojovníků a následné získání jejich pomoci v rozhodující Velké bitvě…

Byl večer a bylo jitro, den třetí. Poslední den se konala Velká bitva, která rozhodla o osudu Středozemě na další rok. Národy se shromáždily na Hřebenu hrdinů, kde se střetly síly dobra a zla v poslední lítém bitvě. Po tvrdých a vyčerpávajících bojích bylo dobojováno. Ikdyž armády lidí, trapaslíků a elfů bojovaly statečně, vítězem se opět stali skřeti a horalové.

Doufám, že příští rok přijede ještě mnohem víc lidí a opět si dobře zabojujeme. A vyhrajeme. 😉

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.