Hraničářův učeň 2023: Obléhání Sonderlandu

Honza Pečenka

11. ročník larpové akce Hraničářův učeň se konal od 16. do 18. června 2023 na naší malebné základně v Křídlech. Tato epická událost přilákala více než 180 bojovníků z národů Araluen, Celtica, Pikta a Skandie, kteří si chtěli podmanit ostrov Sonderland pro sebe.

Příjezd více než 270 účastníků v pátek oživil atmosféru táborů, kdy se stany rozprostřely po celém prostoru louky. Po důkladné kontrole kostýmů a zbraní měli bojovníci možnost zapojit se do Bojové školy – Settonův běh, hod polenem, lukostřelba a všemi oblíbená aréna. Následně mohly zdokonalit své bojové dovednosti v nácviku liniové bitvy. Slavnostní zahájení akce v pátek večer přineslo volbu králů jednotlivých národů. Vybraní kandidáti na krále se mohli prezentovat před svými bojovníky. Následné společné zapálení ohně zvolených králů symbolizovalo vstup do světa Hraničářova učně.

V sobotní dopoledne se účastníci vydali na tažení, plné dobrodružství a nečekaných překážek. Při svých cestách mohli bojovníci narazit na mudrce, poutníky či vetešníka, u kterého mohli zakoupit různé artefakty. Nebyla nouze o bojové střety s ostatními národy. Odpoledne se pak rozpoutala bitva, ve které se národy utkaly o různé strategické pevnosti a další body zájmu. Během celého dne probíhal také speciální program pro menší děti, který zahrnoval výrobu a plnění drobných questíků přizpůsobených jejich věku. To umožnilo i nejmenším účastníkům aktivně se zapojit a zažít své vlastní dobrodružství.

Po skončení bitvy o pevnost se účastníci sešli k společné hostině, kde si vychutnali výborně připravené maso a oslavili své herní (ne)úspěchy. 😉 Večerní shromáždění rozjela hudební skupina Naplno a kázání na téma Bůh je dobrý a věrný nám sdílel náš velitel – Pavel Svoboda. Toto shromáždění bylo příležitostí pro všechny účastníky, aby se propojili na duchovní úrovni a prožili společenství s ostatními věřícími. Poté již následoval klasický kulturní program, který přinesl vstupy jednotlivých národů, soutěže, hry a různé formy zábavy, které prověřily dovednosti účastníků a přinesly radostnou a uvolněnou atmosféru.

V nedělní závěrečné bitvě mezi národy Araluen a Celtica na jedné straně a Pikty a Skandie na straně druhé se střetly rovnocenné síly. Boj byl napínavý a vyrovnaný a o vítězi rozhodlo jen pár vteřin, kdy byl „naživu“ poslední z králů. Národy Araluen a Celtica předvedly statečný a hrdý boj, ale jako předchozí rok, se jim i tentokrát nepodařilo překonat odhodlanost Pikty a Skandie. I přes své úsilí byly poraženy a musely uznat vítězství protivníka a korunovaci nových králů Sonderlandu.

Víkend byl plný napětí, adrenalinu a dobrodružství a věříme, že všem účastníkům přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků. Každý účastník, ať už mladý nebo starý, se zapojil a pomohl vytvořit unikátní atmosféru. Děkujeme všem za jejich účast, vášeň a odhodlání, kterou do akce vložili.  Rádi bychom také vzdali vděk Bohu, že nám dopřál krásné počasí během celé akce a dal nám sílu a ochranu v průběhu celého víkendu.

Těšíme se na další ročník, kde se znovu setkáme a prožijeme společně další úžasné. Ať žije svět larpů a nezapomenutelných příběhů, které jsme společně vytvořili. Ať Boží požehnání doprovází naše cesty i nadále.

Na webu royalrangers.cz naleznete také sepsanou reportáž z pera Josefa K. a další výběr fotek. 😉
V playlistu níže naleznete upoutávku a sestřih z akce.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.