Hraničářův učeň 2022: Pád Iberionu

Honza P.

Na letošní jubilejní desátý ročník larpové víkendovky se sjelo o třetím červnovém víkendu na naši základnu do Křídel nebývalých 270 účastníků. Tento počet sliboval větší národy, zajímavější bitvy a o něco více náročnější organizaci.

S novou legendou jsme se snažili i více rozvést jednotlivé části bitvy. I proto byl noční quest o skoro dvojnásobný počet bojovníků větší oproti předchozímu roku. Na sobotní tažení bylo vybráno menší a zajímavější území, kde měly národy více možností se potkat. Obvyklé hledání pokladů bylo rozšířeno i o různé úkoly, které si národy vylosovaly a mohly je plnit. To, že si úkoly jednotlivých národů odporovaly, poznali všichni velice rychle. 🙂 Odpolední bitva o města (pevnosti) nabídla nové body zájmu, složitou diplomacii, boje u potoka, v kopci, v bahně… Obnovila se i některé staré spojenectví.

A opět bylo maso. A tentokrát ho bylo dost! Klasický večerní kulturní program v podání jednotlivých národů se nesl v duchu soutěžení i zábavy a doplňovaly ho nové hry a klání, které si připravily přední hlídky z Jihlavy a z Českých Budějovic. Zdárně se podařilo dokráčet až do nedělního rozuzlení, ve kterém se díky losu a tedy i netradičně spojily armády Gorlanu a Skandie proti Araluenu a Celtice. První dva jmenované národy také potvrdily v rozhodujícím střetu svou sílu a králové mohli na slavnostním vyhlášení společně pozdvihnout pomyslnou putovní trofej.

Za organizátory bych chtěl naše díky směřovat ke skvělé hudební skupině z přední hlídky z Valašska, která nás vedla oběma večery. Děkujeme i kazatelům, kteří nám sloužili na ranních nástupech i večerních shromážděních. Děkujeme pobočníkům, obsazení obchůdku, kuchyně, všem dalším dobrovolníkům a i těm, kteří se jen nachomýtli a pomohli nám. Bez nich by se tato akce nemohla uskutečnit. Zvláštní místo pro díky si 100% zaslouží naše rodiny, které to s námi neměly v průběhu příprav vůbec jednoduché. Bez jejich pochopení, trpělivosti a podpory by neměl tuto akci kdo organizovat!

Děkujeme všem bojovníkům, kteří dorazili. I přes různé „křivdičky“, které v boji nevyhnutelně vždy byly, jsou a budou, věříme, že si akci užili a že pokud budou mít čas a chuť, tak za rok znovu dorazí. 🙂

A i když to někdo může brát jako samozřejmost nebo zbytečnost (my fakt ne), tak v neposlední řadě musíme děkovat Bohu, že se akce po necelém roce mohla opět uskutečnit, že se nikomu nic vážného nestalo a že nám dopřál nádherné počasí.

Na webu royalrangers.cz naleznete také sepsanou reportáž z pera Viky P. a další výběr fotek. 😉
V playlistu níže naleznete upoutávku a sestřih z akce.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.