Přespávačka u rybníku Řeka

Honza P.

Druhý červnový víkend jsme vyrazili s nejmenšími dětmi na jednodenní přespání k rybníku Řeka nedaleko Krucemburku. Zázemí jsme našli na skautské chatě a pro některé to bylo vůbec první přespání bez rodičů. Příjezd byl doprovázen celkem silným deštěm, ale postupně bouřku odvál vítr a nakonec byla i modrá obloha. Večer byl pohodový. Na ohni jsme si opekli párky, popovídali si o biblických hrdinech a odvaze a zahráli si několik nejen seznamovacích her. Na dobrou noc zazněl večerníčkový příběh ještě o odvaze z knihy od Beara Gryllse.

Ráno nás probudili paprsky slunce. Hned po snídani jsme vyrazili na vodu. Opět to bylo pro některé premiéra a nechybělo málo, aby se někteří při své první plavbě nedobrovolně vykoupali. Koupání přišlo na řadu až po návratu ke břehu. Následoval oběd, po kterém jsme se sbalili a uklidili. Ze 7 kilometrového výletu do Národní přírodní rezervace Radostínské rašeliniště nakonec sešlo, protože 5 minut po odchodu nás překvapil celkem brutální „slejvák“, po kterém měla většina již docela mokré boty. Rozhodli jsme se, že si cestu zkrátíme auty a vyrazíme k našemu cíli jinou kratší trasou. Rašeliniště byly sice zajímavé, ale množství komárů nás celkem odrazovalo od nějakých delších zastávek a pořizování fotek. Cesta proběhla vesele i díky několik hrám.

Na závěr jsme se snažili i hromadně vyfotit, ale jak jde vidět ve fotogalerii, docílit toho, aby se v jeden okamžik všichni usmívali a koukali stejným směrem je zatím pro nás nepřekonatelný problém 🙂 Věříme, že si všichni tuto přespávačku užili a že se brzy uvidíme na nějaké další akci.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.