Závěrečná schůzka 2021

Honza P.

Letošní závěrečná schůzka byla ve všech ohledech mnohem skromnější než v letech předchozích. I díky poměrně dlouhému lockdownu a kumulaci různých jiných aktivit v červnu, jsme nakonec byli rádi, že jsme se společně rozloučili s uplynulým školním rokem alespoň v půlce července.

V sobotu 17. 7. jsme naskákali do aut a vyrazili na Bystřicko, konkrétně pod zříceninu hradu Zubštejn. Po krátké prohlídce jsme dětem převyprávěli legendu o ztracené mapě k pokladu, která by snad ve zdech tohoto hradu mohla být ukryta. Po chvíli hledání děti opravdu nalezly mapu. Na ní byla vyznačena cesta na dalších místní zříceninu – Aueršperk. Jelikož byly děti natěšené a plné očekávaní, takřka hned vyrazili na cestu.

Než dorazily k druhé zřícenině, objevily v hustém porostu meče, které podle mapy měly brzy potřebovat. Těsně pod věží zříceniny hradu Aueršperk zjistily, že na možném místě ztraceného pokladu se potloukají tři zbojníci, které bylo nutné porazit. Strhla se nelítostná bitva, ve které nebyla nouze o popálené nohy od kopřiv. Zbojníci byli nakonec udoláni a děti se vrhly na hledání pokladu. Vítězný jásot byl znamením, že poklad byl nalezen. Nikdo neodešel s prázdnou.

Poté jsme se přesunuli do aut a vyrazili do lanového parku v Domaníně, kde měli všichni možnost vyzkoušet si lanové překážky či bungee running. Kaňkou na kráse bylo jen to, že u aquazorbingu se rozbil zip a nebylo tedy možné ho vyzkoušet. To ale některé neodradilo od koupání nebo plachtění na paddleboardu.

Výlet jsme si užili, počasí bylo parádní a děti jsme domů rozvezli pěkně unavené 🙂

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.