Průzkum staré vlakové trati do Sázavy

Honza P.

Počátkem září a na úvod zahájení oddílové činnosti v novém školním roce jsme vyrazili na výlet po části zaniklé vlakové trati z Hamrů nad Sázavou do Sázavy, tzv. Tišnovky. Sraz jsme si dali v Hamrech u Koně, což je jedna z mnoha soch místního umělce Michala Olšiaka. Hned za první zatáčkou jsme narazili na zřejmě původní vagóny místní dráhy a zřejmě největší místní autopark.

Na železničním náspu na začátku lesa jsme si dali mj. za úkol nasbírat plný pytel odpadků, abychom tomu lesu trochu ulevili. Dlužno podotknout, že pytel byl plný relativně rychle. Cesta probíhala pohodově, posbírali jsme nějaké houby, zahráli si několik her a prolezli každou díru, která pod starou tratí vedla. U další sochy Mamuta jsme si rozdělali oheň a opekli si i špekáčky.

Další cesta probíhala podobně až jsme dorazili k hlavnímu cíli naší cesty – Komnatě královny pavouků, což je vlastně propustek – tunel pod zaniklou tratí. Je škoda, že zadní část tunelu byla zatopena a nešlo projít úplně na druhou stranu. Řev, který se však spustil, když si někteří jedinci posvítili na strop, vydal za všechny hororové filmy posledních dekád.

Byli jsme u konce naší cesty. I když po celou dobu kolem nás hřmělo až praštělo, tak déšť nás zastihl až ve chvíli, kdy jsme scházeli do Sázavy na autobusovou zastávku. Výlet jsme si užili a doufáme, že nebyl poslední.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.