Ringoturnaj RR 2013

Róza Pečínková

V deštivých květnových dnech se deset členů naší hlídky zúčastnilo 16. ročníku Ringoturnaje RR v Křižanově. Byli jsme rozděleni do tří družstev. Dvě družstva soutěžili v kategorii Adventure Rangers s velkou konkurencí v podobě 33 dalších týmů. Naše družstvo ve složení já, Áňa, Hanka a Sára soutěžilo s číslem 12 a druhé s Martinem, Matějeme a Peťou s číslem 11. Poslední družstvo, ve kterém byl Pavel, Honza a Lída soutěžilo v nejstarší neoficiální kategorii Royal Rangers s číslem 3.

Na místo jsme dorazili ve čtvrtek večer, vybalili jsme se, navečeřeli a zbyl nám čas jen na krátký úvod a přivítání od pořadatelů. Pátek už byl ale rušnější. Ráno jsme se probudili a po snídani jsme šli na nástup, kde jsme si poslechli krátké slovo a kde nám bylo náležitě vysvětleno heslo celého turnaje: Není důležité zůčastnit se, ale vyhrát. A ne tak ani vyhrát, jako vyhrát si. Chvilku poté už začal samotný turnaj. Každé družstvo hrálo tři zápasy a dvě nejlepší družstva ze čtyřčlenné skupiny postoupila do druhého kola. Družstev bylo v každé kategorii opravdu hodně, a proto trvaly tyto zápasy celý dopolední, ale i odpolední program. Ten, kdo zrovna nehrál, mohl absolvovat některé doprovodné aktivity jako například střílení z luku, nebo kuše, točení powerballem, vyrábění technikou mramorování, nebo např. bungeerunning. Každý, kdo absolvoval patnáct těchto aktivit vyhrál nějakou menší cenu. V zápasech všechna naše družstva postoupila. Večer jsme dorazili na program, který se skládal ze slova, které pojednávalo o vzdalování se Bohu a z uctívání Boha chválami.

V sobotu jsme na nástupu opět slyšeli slovo, tentokrát o Boží pomoci a znovu nám byly připomínány zásady fairplay. Poté začali zápasy, tentokrát ale jiným systémem. Tento systém se nazývá pavouk a spočívá v tom, že každý prohraný zápas znamená vyřazení ze hry. Mimo to opět probíhaly všechny workshopy, jako předešlý den. Družstvo číslo 12 bohužel prohrálo hned svůj první zápas, ale podle hesla: Zvítězit s pokorou, prohrát se ctí. O to víc pak povzbuzovalo ostatní dvě družstva, která postoupila do dalších kol. Po velmi vyváženém výkonu v souboji o třetí místo těsně prohrálo i číslo 11 a tak skončili na bramborovém 4. místě. Později odpoledne už probíhaly finálové zápasy všech kategorií. I přes špatné počasí jsme se nenechali odradit a fandili jsme spolu s ostatními. Konečně přišel na řadu finálový zápas kategorie Royal Rangers, ve kterém se naše družstvo s číslem 3 ucházelo o 1. místo. Povzbuzovali jsme, co jsme mohli a nakonec se to vyplatilo, protože družstvo číslo 3 s přehledem porazilo své konkurenty, i přes to, že v tu chvíli hodně pršelo a že museli pro své vítězství snést i nějaké to válení v bahně.

Večer proběhlo vyhlašování a všichni společně jsme si pochutnali na dortu za 1. místo. Večer jsme ještě poslouchali kázání o službě ostatním a někteří z nás se dělili o svá svědectví z ringoturnaje, anebo o jiné zážitky s Bohem. Pak jsme ještě zpívali Bohu chválu za vše, co pro nás dělá.

V neděli byl poslední ranní nástup, dostali jsme odznáček s logem letošního turnaje a pak jsme se rozjeli domů. Tak příští rok znovu!

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.