Ringoturnaj RR Junior-Old 2013

Filip Kochan

Akční víkend začal už v pátek večer na festivalu Sbírka motýlů, kde se někteří bravurně předvedli v nejvyšších rolích (na chůdách) a jiní zase při hře s ohněm (večerní fire-show). Po pozdním návratu, a až se vše uklidilo, ve dvě hodiny v noci se šlo konečně spát. Jelikož Ringoturnaj začínal již v 8 hodin, bylo potřeba vyjet o dvě hodiny dříve. Někteří dorazili krapet později (povšimněte si, jak nezmiňuji, že to byl David) a pak se vyrazilo do Hostěnic. Toto tábořiště je známé z B5A 2012 jako prostor za zavřenou bránou.

Po decentní snídani jsme byly rozděleni do dvou skupin – oldi a junioři. Na pořádné rozcvičení nebyl čas, hrálo se na 3 hřištích. Naše hlídka postavila dvě družstva: „Dlouhý, široký a bystrozraký“ a „Ti tři“ (a kdo byl s kým poznáte na fotografiích). Hrálo se stylem „všichni proti všem“. Tým D.Š.B. vyhrál pokaždé a s velikým přehledem, zato druhý tým se potácel od jednoho krušného zápasu k druhému. „Ti tři“ vyhráli snad jen jednou, dokonce dredatý člen nalezl své brýle na zemi v pozici neslučitelné s dalším užíváním. Resuscitace v podobě zalepení páskou všech kloubů se podařila, díky Bohu a zápas byl dokončen.

Na základě počtu utržených bodů se vytvořil „pavouk“ se sudým počtem týmů, kam se překvapivě(!) dostaly oba vysočinské týmy. Než se pak hrál „pavouk“, tak David musel odjet zpátky do práce. „Ti tři“ vzali náhradu z vyřazeného týmu (jinde totiž nemohli) a postavili se zlatým borcům z loňského ročníku. První set byl trochu těžkopádný, ale jen co jsme kloudně seznámili s náhradníkem Martinem, tak jsme set borcům nedali a nakonec ho vyhráli. Postupovalo se vždy o bod na každé straně, dokud nebyl na naší straně rozdíl o dva body. Ve druhém setu se „Ti tři“ také nedali a při urputných bojích sbírali body s pomocí dlouhých skluzů, pádů až na zem a výskoků až na hranici skákatelnosti. Také D.Š.B. vymlátil své protihráče s obětavými výpady proti kroužkům, které se snažily urvat bod pro soupeřův tým.

Takto postoupili až do finále, kde se postavili proti sobě obě naše hlídky. A tak se pak dohodli, že jeden tým bude první a na oplátku dá druhému kus dortu. Tak se také stalo a „Ti tři“ mají krásné druhé místo a D.Š.B. první. S dortem jsme se rozdělili s externistou Martinem a i s fanoušky napříč denominačním spektrem. A jihlaváci pak byli rádi, že za půl hodiny stihli dorazit do Brna na autobus domů.

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.