V říši divů

Naďa Kaňková

Kam se ztratila Alenka? Odpověď na tuto otázku našla skupina odvážných turistů, která na konci října prozkoumala Říši divů. Naši reportéři byli u toho a přináší vám exkluzivní reportáž.

U autobusové zastávky ve Sněžném nervózně přešlapuje skupinka mladých lidí. Už za pár hodin se zapíšou do historie jako první návštěvníci Říše divů.

Na hraničním přechodu, vybudovaném speciálně pro tuto příležitost, nastaly komplikace. Dobrodruzi se museli vypořádat se všemi nástrahami byrokracie, neztratit důležité dokumenty, ani pevné nervy. Propad do říše divů proběhl uprostřed noci. Ale některé dobrodruh neprobudil ani hluk hroutící se hlíny a výstražná světla. Přestože se celá ubytovna několik kilometrů řítila nevídanou rychlostí nikomu se nic nestalo.

První neobyčejný živočich se kterým se výprava setkala byl hlavní informátor houseňák. Svoji pomoc nabídl výměnou za záškodnickou činnost namířenou proti červené královně. Dobrodruzi zvládli přemalovat královně růže v zahradě i porazit její vojáky v krátké potyčce. Za to si vysloužili starou knihu, ve které byl vepsán celý Alenčin osud. Teda měl by být, naneštěstí mnoho kapitol chybělo a bylo nutné je teprve objevit.

Odpoledne se ti nejodvážnější vydali hledat ztraceného Tydlidua do bývalého areálu LDN na Buchtově kopci. Ti vědečtěji založení pomáhali Houseňákovi s popisováním živočichů v Říši divů.

Aby mohli doplnit poslední dílky do skládačky o Alenčině osudu musí dobrodruzi objevit i poslední chybějící knihy v kapitole. Ale jak to udělat, když popletený Březňák příběh poztrácel? Ale naši odvážní překonali i tuhle nesnáz a záhy zjistili, že všechny stopy vedou ke Kloboučníkovi, to on ví, kde je Alenka.

Jenže kloboučník je starý pán a s postupujícím věkem na Alenku zapomněl. Jedinou záchranou je zázračná pilulka, která jeho paměť oživí. Konečně jsme se dočkali. Celá výprava se vydává za cílem své cesty, za Alenkou.

Po krátké cestě se kloboučník zastaví u malého hřbitova a jeho následovníky čeká nepříjemné překvapení. S Alenkou si už nepopovídají. Ale mohou alespoň položit kytičku a společně s kloboučníkem zavzpomínat, na všechny krásné roky, které Alenka v Říši divů prožila.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.