Hraničářův učeň

Pavel Svoboda

[Legenda] Říká se, že jeden hraničář potlačí vzpouru, ale budou stačit všichni hraničáři, když se Morgarath a jeho spojenci rozhodnou zlikvidovat Araluen? „V době od 1. 8. do 14. 8. Léta Páně 2011 svolávám mimořádný hraničářský sněm v lénu Křídla. Všichni hraničáři a jejich učni se dostaví bezpodmínečně. Zvýšená opatrnost, stav ohrožení!“

Lord Crowley

Tábor proběhl na začátku srpna na motivy knih Johna Flanagana Hraničářův učeň a byl určen dětem od 7 do 15 let. Zlý pán Morgarath nedaleko léna Křídla znovu shromáždil velkou armádu wargalů s cílem definitivně zničit araluenské království. Ke svým plánům se mu podařilo zlákat i ziskuchtivé válečníky ze Skandie a nebezpečné nestvůry kalkary.

Araluenským hraničářům se však dařilo díky jejich bystrosti a prohnanosti často předem odhalit nepřátelské plány a následně je překazit. Svou statečnost prokázali při útoku wargalů na jejich tábor, houževnatost pak při pronásledování kalkarů. Skandijské nájezdníky pak odradili od dalšího boje tím, že jim zapálili jejich lodě. Vše pak vyvrcholilo v rozhodující bitvě na araluenské pevnosti Zubštejně. Den a noc trvalo obléhání Morgarathova vojska, které se uchýlilo na tuto pevnost. Bylo třeba veškeré odvahy a lstivosti, aby araluenští hraničáři dosáhli konečného vítězství. V rozvalinách pevnosti Zubštejn našel svůj konec i zlý Morgarath. Už nikdy nebude díky našim hraničářům ohrožovat naše království a naše děti tak mohou spát v klidu.

Velkou atrakcí pro děti na táboře byly koně a každý volný čas tak děti mohly využít jízdou na nich. Dále Bylo možné si vyzkoušet i lanové aktivity, indiánskou saunu a výrobu různých náramků, řetízků, opánků, batiku a výrobu keramiky.

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.