Letní tábor pro rodiče s dětmi 2022

Honza P.

[Legenda] Morgarath, pán Deštných a temných hor, shromáždil obrovskou armádu a chystal se napadnout Araluenské království. Lord Crowley oslovil odvážné vybrané jedince, aby se zapojili do boje a posílili hraničářský sbor. Ti však nejprve museli prokázat, že opravdu mají schopnosti, aby se stali hraničářskými učni.

Hned od prvního rána nového dne probíhal pro děti výcvik v nejdůležitějších hraničářských disciplínách – jízda na koni, střelba a nácvik boje. Brzy všem došlo, že stát se hraničářským učněm nebude nic jednoduchého. 😉 Ve dnech následujících si všichni zahráli tradiční i netradiční hry, zúčastnili se různých soutěží, soupeřili v turnajích, bojovali proti kalkarům, wargalům i Skandijcům a vyráběli. Nicméně ve vedrech, které panovala, byla největší atrakcí bez debat vodní skluzavka a zcela určitě bojová hra Zhasínání ohňů.

Díky výzvědné činnosti se podařilo získat čtyři části šifry k ukrytému pokladu, což vyprovokovalo Morgaratha, aby vyrazil na nepřipravenou armádu s cílem definitivně získat celé Araluenské království. Především díky velké odvaze a statečnosti malých bojovníků se podařilo samotného temného pána porazit a pobít celou jeho armádu. Po porážce byla nalezena u Morgaratha mapa, z které ale nikdo nebyl moc moudrý. Ten večer si s ní však nikdo nelámal hlavu, protože byl čas slavit vítězství. Na mimořádném hraničářském sněmu byly večer děti za prokázanou odvahu a velkou službu království Araluen slavnostně pasovány na hraničářské učně a jako důkaz příslušnosti k hraničářskému sboru obdržel každý bronzový dubový lístek.

Následující den se dětem po nějaké době konečně podařilo rozluštit šifru a určit na mapě místo, kde by se měl ukrývat poklad. O chvíli později se jim skutečně truhlu podařilo nalézt. Truhla však byla spoutána řetězy se čtyřmi zámky. Po chvíli bádání děti zjistily, že na spodní části truhly je další mapa s vyznačenými čtyřmi body. Děti se rozdělily na čtyři skupiny a každá vyrazila za jedním z úkolů, které byly všechno, jen ne jednoduché. Společnými silami však nakonec získaly čtyři klíče a mohly se tak radovat ze získaného pokladu.


Letos podruhé jsme pro velký úspěch uspořádali letní tábor pro děti a jejich rodiče. Jako téma jsme zvolili našeho oblíbeného Hraničářova učně. Pro dokreslení atmosféry jsme dětem vybrané pasáže z prvních dvou knih četli na nástupech a nosili tematické kostýmy. Díky Bohu nám počasí celou dobu přálo a veškeré hrozivě vypadající bouřky se nám vyhnuly obloukem. Jídla byla opět hromada a díky ochotě a kreativitě (dobrovolných) kuchařů jsme si dávali do nosu různé laskominy. 🙂 Celková atmosféra byla příjemná a přátelská.

Spolupráce a nasazení rodičů bylo skvělé. Děkujeme všem, že se aktivně zapojili a pomáhali nám, kde to je šlo. Doufáme, že si tábor společně s námi a svými dětmi užili a uvidíme, s kým se za rok opět uvidíme.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.