Ve stínu Reprodrozda

Petra Petrová

Víkendovka se odehrávala na faře v malebném městečku Brtnice nedaleko Jihlavy. Tato fara nám nenabídla pouze pokoje na spaní a kuchyň, ale také prostornou půdu, dvorek, zahradu a dvoupatrový sklep.

Sraz všech odvážných odbojářů, který chtěli nadobro skoncovat s nelítostným Kapitolem, proběhl v pátek, kdy se všichni sjeli z různých končin do 13. Kraje, kam odvážlivce svolala Katniss Everdeen. Každý musel projít vstupní lékařskou prohlídkou (včetně psychologa), aby se zjistilo, zda jsou schopni zvládnout nelehký úkol odboje.

V sobotu bylo zapotřebí započnout výcvik. Probíhalo několik stanovišť zároveň. Nejenom nácvik boje s meči a noži, střelba jak z velké, tak z malé zbraně či umění šifrovat, ale také návod na jednoduché placky pro případ hladu, maskování nebo výroba propagačních materiálů. Každý si našel něco, co ho bavilo.

Odpoledne se všichni zúčastnili nemilosrdné arény. V „Rohu hojnosti“ se nacházeli zbraně všeho druhu – nerfky, tenisáky na gumě, papírové koule, meče a nože. Všichni stáli do kruhu ve stejné vzdálenosti od rohu hojnosti, kapitolané odpočítali začátek arény a pak už záleželo na tom, kdo je nejsilnější. Vyhrál jen jeden.

Poté výcvik pokračoval. Tentokrát bylo potřeba procvičit pružnost a hbitost jedinců na překážkové dráze. A aby každý dokázal poskytnout svému spolubojovníkovi v boji pomoc, proběhl rychlokurz první pomoci.

V noci na neděli byl 13. Kraj napaden kapitolany. Po zvuku sirény se téměř všichni schovali do krytu (do sklepa). Kapitolané sice po nějaké chvíli odletěli, ale to, co po sobě zanechali, bylo katastrofální. Všechno bylo zničené a poházené. Ale nejenom to, pár z členů odboje, kteří se nestihli schovat, bylo vážně zraněno. Bylo třeba zasáhnout a poskytnout první pomoc. Bohužel panika měla nade všemi velkou moc a málo kdo dokázal zachovat chladnou hlavu. I přes vážná zranění všichni přežili.

Nedělní ráno začalo úklidem po noční bombardaci. Poté se odbojáři zúčastnili poslední části výcviku. Odpoledne už bylo zapotřebí jít do akce, Katniss potřebovala naši pomoc. Cesta byla plná překážek – zamořené území, cesta kanálem, žhavá láva či airsoftový souboj s kapitolany. Největší překážkou bylo přebrodění obrovské řeky. Pak už zbývalo „jen“ poradit si s kapitolany a získat kód, který Katniss potřebovala, aby zvítězila.

Přestože jsme byli znaveni útokem na Kapitol, tak bylo třeba, i přes nepříznivé deštivé počasí, dojít zpět do 13. Kraje, kde jsme předali zprávu, že Katniss to dokázala a 13. Kraj zvítězil.

V pondělí bylo třeba za sebou nechat alespoň nějaký pořádek. Naštěstí zbyla i chvíle času na zábavu. Pak už se každý odebral do svého Kraje, do svého domova.

HTML galerie Zonerama

Další fotky k shlédnutí na naší Zoneramě:

https://eu.zonerama.com/rrzdarsko/Album/4404750

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.