Ringoturnaj RR 2023

Honza Pečenka

Po tříleté odmlce jsme se opět v tradičním termínu na počátku května vydali do Křižanova, abychom se zúčastnili největšího setkání Royal Rangers – Ringoturnaje. I když nás nebylo mnoho, podařilo se nám poskládat jeden tým v kategorii Discovery Rangers (byť s dvěma hráči z Ranger Kids) a jeden v Royal Rangers. Bohužel, naše nezkušenost a nesehranost se ukázaly v plné nahotě, a tak žádný z týmů nepostoupil do vyřazovacích bojů.

O to více jsme si mohli užít obrovské množství doprovodných programů a turnajů, které si připravily jednotlivé přední hlídky. Jako bonus jsme měli možnost vidět páteční ukázky práce psovodů Policie ČR a především sobotní návštěvu Armády ČR, která přivezla několik terénních i bojových vozidel, jež jsme si mohli všichni zblízka prohlédnout. Naprostým vrcholem jejich programu byl přílet transportního vrtulníku, ze kterého bylo několik po zuby ozbrojených vojáků vysazeno slaněním. Vzápětí vrtulník nabral tři výsadkáře a vzlétl s nimi do výšky cca 800 m. Parašutisté následně přistáli u praporku na louce před námi. Celý program byl odpoledne zakončen průletem stíhaček JAS-39 Gripen.

Naše hlídka připravila pro ostatní čtyři disciplíny, a to larpový turnaj trojic a turnaj v lukostřelbě, které byly i následně vyhodnoceny před všemi účastníky. V dalších aktivitách si u nás zájemci mohli zastřílet z automatické airsoftové zbraně a zúčastnit se airsoftové bitvy. Všechny aktivity byly úspěšné a někteří instruktoři se díky velkého zájmu účastníků občas nezastavili. Když jsme nezískali pomyslné vavříny (a dort) v turnaji v ringu, naši nejmenší zabojovali v tom, co nám jde dobře, a získali první místa v larpové bitvě v lukostřelbě.

Na Ringoturnaji panovala skvělá atmosféra, a to nejen během večerních programů, kde bylo letos hlavní téma o Superhrdinech. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na příští rok. A jak někteří z nás prohlásili: „Musíme více trénovat.“ 🙂

Na webu royalrangers.cz naleznete také sepsanou reportáž z pera Josefa K. a další výběr fotek.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.