Válka Mohykánů

Pavel Svoboda

[Legenda] Představte si, že se svět, ve kterém žijete, od základu změní… Představte si, že zažijete setkání, která byste si v životě nedokázali představit… Představte si, že se ocitnete v bitvě s nepřítelem, o němž jste nevěděli, že vůbec existuje, a který vládne zbraněmi takové síly, že se při pohledu na ně roztřesou ruce i zkušeným bojovníkům…

….náš život již nikdy nebude stejný, jako byl před příchodem bledých tváří. Rozhodnutí o tom, jak bude naše budoucnost vypadat, je ovšem stále v našich rukou. Máme pokračovat v kmenových válkách s pomocí bledých tváří nebo se máme sjednotit a vyhnat bílého muže z našich lesů? Nebo je tu ještě jiná možnost, o které nevíme?
Nezapomeň se dostavit na kmenovou poradu, abys nám pomohl učinit správné rozhodnutí!

Prvních čtrnáct dnů v srpnu jsme uspořádali na tábořišti letní stanový tábor v duchu Mohykánských válek (tj. východ USA kolem roku 1760 n. l. aneb doba sedmileté francouzsko–britské války). Tábora se zúčastnilo 54 dětí z celé republiky. Letos k nám přijelo i 8 dětí z dětského domova z Nové Vsi u Chotěboře. Účastníci tábora byli rozděleni do 4 indiánských kmenů – Seneků, Eriů, Otawů a Abenaki, ve kterých představovali svobodné indiánské kmeny, které se sešly na kmenové poradě, aby se rozhodly, zda mají vstoupit do války bledých tváří a případně na čí straně.

Následoval nejdříve společný boj na straně Britů. Poté úplatky, neshody a sváry mezi samotnými kmeny přinesly do indiánského tábora rozdělení a boj dvou kmenů na straně Britů a dvou kmenů na straně Francouzů. Na konci tábora se však opět všechny kmeny sjednotily, vybojovaly rozhodující vítěznou bitvu proti Francouzům a obsadily jejich pevnosti.

Na táboře se pouze nebojovalo, ale bylo možno provozovat mnoho dalších aktivit, např. ping-pong, trampolínu, lanové aktivity, parkur, indiánskou saunu a výrobu různých náramků, řetízků, copánků a indiánské obuvi. Těšíme se zase příští rok na viděnou a děkujeme všem zúčastněným.

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.