Válka Mohykánů

Prvních čtrnáct dnů v srpnu jsme uspořádali na tábořišti letní stanový tábor v duchu Mohykánských válek (tj. východ USA kolem roku 1760 n. l. aneb doba sedmileté francouzsko–britské války). Tábora se zúčastnilo 54 dětí z celé republiky. Letos k nám přijelo i 8 dětí z dětského domova z Nové Vsi u Chotěboře. Účastníci tábora byli rozděleni do 4 indiánských kmenů – Seneků, Eriů, Otawů a Abenaki, ve kterých představovali svobodné indiánské kmeny, které se sešly na kmenové poradě, aby se rozhodly, zda mají vstoupit do války bledých tváří a případně na čí straně.

Následoval nejdříve společný boj na straně Britů. Poté úplatky, neshody a sváry mezi samotnými kmeny přinesly do indiánského tábora rozdělení a boj dvou kmenů na straně Britů a dvou kmenů na straně Francouzů. Na konci tábora se však opět všechny kmeny sjednotily, vybojovaly rozhodující vítěznou bitvu proti Francouzům a obsadily jejich pevnosti.

Na táboře se pouze nebojovalo, ale bylo možno provozovat mnoho dalších aktivit, např. ping-pong, trampolínu, lanové aktivity, parkur, indiánskou saunu a výrobu různých náramků, řetízků, copánků a indiánské obuvi. Těšíme se zase příští rok na viděnou a děkujeme všem zúčastněným.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU"